çok uzak gelemeyiz diyenlere…duyurulur….

Gazipaşa yolu son sürat

Tarih 18 Haziran 2010, 00:06 Editör Editör

GAZİPAŞA Havaalanı’nın hizmete girmesiyle birlikte bölgenin acil ihtiyaç duyduğu Antalya-Mersin karayolunun Gazipaşa-Anamur güzergahında çalışmalar start aldı.

GAZİPAŞA Havaalanı’nın hizmete girmesiyle birlikte bölgenin acil ihtiyaç duyduğu Antalya-Mersin karayolunun Gazipaşa-Anamur güzergahında çalışmalar start aldı. Yapımı yılan hikayesine dönen Anamur-Gazipaşa arasındaki yaklaşık 70 kilometrelik yol çalışması nihayet başladı. İlgili bakanlıklar tarafından 2012’de bitirilme sözü verilen yolun çalışmaları son hızla devam ediyor. Anamur-Melleç arasındaki şantiyenin kurulmasının ardından, yolda başlatılan genişletme çalışmaları öncesi güzergahtaki ormanlık arazilerdeki ağaçlar kesilmeye başlandı. Anamur-Uçarı ile Kaledran arasındaki bölümde yol güzergahının değişmesi üzerine orman kesimi gerçekleşirken, ayrıca büz koyulacak dere yataklarında ıslah çalışmaları da bütün hızıyla devam ediyor. Çalışmaların planlanan zamana kadar tamamlanması hedefleniyor. Mersin-Anamur ve Anamur-Gazipaşa arasında muhtelif yerlerde 3 bin 500 metre uzunluğunda 6, 800 metre uzunluğunda bir adet olmak üzere toplam 7 adet tünel olduğu belirtilen açıklamada, bu tünellerin 5 tanesinin çift, bir adet tek tüp ihalesinin tamamlandığı bir adet tek tüp ihalesinin ise son aşamaya getirildiği belirtiliyor. Anamur-Mersin arası yapımı devam eden D-400 karayolunun 2008 yılındaki bir parça ihalenin mahkemelik olması nedeni ile yol çalışmasının yavaşladığı bildirildi. Ovacık-Yanışlı arası ve Anamur-Kaledran arasında tamamlanan ihalelerin 2008 yılında yapılmasına rağmen ihale sürecinin mahkemeye intikal etmesi nedeni ile bir gecikmenin yaşandığı belirtilerek, her iki kesimde de krizin aşıldığı ve sözleşmenin imzalanarak işyeri tesliminin ilgili firmalara yapıldığı belirtildi. Şantiyelerin kurulmasının ardından yol yapım çalışmalarının başlayacağı da edinilen bilgiler arasında
—-Anamur-Gazipaşa Arasına Metrobüs Konsun Ulaşım Derdi Son Bulsun
Anamur-Gazipaşa yolunda ne var, ne yok?
Anamur MHP kongresini takip ederken gazeteci Mithat Ünal ile kısa süreli ayaküstü bir sohbet imkanı bulduk. Karşılıklı olarak Anamur’un sorunları konusunda, özellikle de Anamur-Gazipaşa yolu hakkında görüş alış verişinde bulunduk. Anamur-Gazipaşa arasında Kaledran’a kadar olan yolun ihalesinde ortaya çıkan yeni durum ve bundan sonra olabilecekleri tartıştık. Elbette Anamur-Gazipaşa yolu daha önce de önemliydi. Ancak şimdi daha da önemli hale geldi. Çünkü Gazipaşa havaalanı deneme amaçlı da olsa hizmet vermeye başladı. Konunun bir başka açıdan önemi de Adana-Antalya sahil yolu projesinde çalışmaların Anamur-Silifke arasında devam ediyor olması ve 2011’e kadar bitirilmesi için en yetkili ağızlardan söz alınmış olması.  

 

———Gazipaşa Havaalanı Alanya’yı şahlandırır——ANAMUR’ uda

——Alanya, Gazipaşa Havaalanı ile dünyaya daha yakın ——————

—Mersin’in Anamur ilçesi, komşusu Gazipaşa‘da hizmete girmesi beklenen havaalanı ile turizmin gözde mekanı olmaya hazırlanıyor. Gazipaşa ve Alanya’da bayram

Anamur yolu son sürat

17 Haziran 2010, 12:56 Hasan Kaya

Gazipaşa Havaalanının hizmete girmesiyle birlikte bölgenin acil ihtiyaç duyduğu Antalya-Mersin karayolunun Gazipaşa-Anamur güzergahında çalışmalar start aldı.

ÇALIŞMALAR START ALDI

Gazipaşa ve Anamur başta olmak üzere bölge halkının yıllardır takip ettiği Antalya Mersin karayolunun Gazipaşa-Anamur etabında çalışmalar aralıksız sürüyor. Yapımı yılan hikayesine dönen Anamur – Gazipaşa arasındaki yaklaşık 70 Km’lik yol çalışması nihayet başladı. İlgili bakanlıklar tarafından 2012’ye bitirilme sözü verilen yolun çalışmaları son hızla devam ediyor. Anamur-Melleç’e şantiyenin kurulmasının ardından, yolda başlatılan genişletme çalışmaları öncesi güzergahtaki ormanlık arazilerdeki ağaçlar kesilmeye başlandı. Anamur-Uçarı ile Kaledran arasındaki bölümde yol güzergahının değişmesi üzerine orman kesimi gerçekleşirken, ayrıca büz koyulacak dere yataklarında ıslah çalışmaları da bütün hızıyla devam ediyor. Çalışmaların planlanan zamana kadar tamamlanması hedefleniyor.

YOLDA 7 TÜNEL VAR

Mersin -Anamur ve Anamur -Gazipaşa arasında muhtelif yerlerde 3 bin 500 metre uzunluğunda 6, 800 metre uzunluğunda bir adet olmak üzere toplam 7 adet tünel olduğu belirtilen açıklamada, bu tünellerin 5 tanesinin çift, bir adet tek tüp ihalesinin tamamlandığı bir adet tek tüp ihalesinin ise son aşamaya getirildiği belirtiliyor.

YOLU MAHKEMELİK İHALE YAVAŞLATMIŞ

Anamur Mersin arası yapımı devam eden D-400 karayolunun 2008 yılındaki bir parça ihalenin mahkemelik olması nedeni ile yol çalışmasının yavaşladığı bildirildi. Ovacık-Yanışlı arası ve Anamur-Kaledran arasında tamamlanan ihalelerin 2008 yılında yapılmasına rağmen ihale sürecinin mahkemeye intikal etmesi nedeni ile bir gecikmenin yaşandığı belirtilerek, her iki kesimde de krizin aşıldığı ve sözleşmenin imzalanarak işyeri tesliminin ilgili firmalara yapıldığı belirtildi. Şantiyelerin kurulmasının ardından yol yapım çalışmalarının başlanacağı da edinilen bilgiler arasında.

 

2 Responses to çok uzak gelemeyiz diyenlere…duyurulur….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: